FAQ

FAQ – Wasze najczęściej zadawane pytania

– Czy wdychanie tlenu jest dla mnie bezpieczne?

PP: Wyjaśnijmy podstawową rzecz. W Pełną Piersią nie wdychacie czystego tlenu. Jest to oczyszczone powietrze w tlen wzbogacone. Nie wdychacie go też pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Taki sposób terapii tlenowej, oczywiście przeprowadzonej w sposób profesjonalny, jest dla Was w 100 % bezpieczny i niesie ze sobą tylko pozytywne skutki dla Waszego zdrowia i samopoczucia.

– Podobno mój organizm nie może przyswoić więcej tlenu niż znajduje się w atmosferze?

PP: Odczarujmy podstawowy mit dotyczący składu atmosfery, czyli 21 % tlenu. Taki skład ma tzw. “atmosfera sucha”, czyli książkowa utrzymywana w laboratorium. My w laboratorium nie żyjemy. Na stężenie tlenu w atmosferze wpływ ma wiele czynników, od ciśnienia atmosferycznego, wysokości, zanieczyszczenia powietrza, na wilgotności kończąc. W praktyce w atmosferze aglomeracyjnej tlenu jest znacznie mniej niż książkowe 21%.
Dodatkowo zanieczyszczenia atmosferyczne powodują znaczne upośledzenie możliwości absorpcyjnych organizmu, natomiast z pewnością nie jest to stan naturalny.
Sesja tlenowa zwiększy Twoje zdolności absorpcyjne na kilka dni.

– Tlen wpływa na starzenie się skóry i niekorzystnie wpływa na mój wygląd?

PP: Brak tlenu w komórkach poważnie skraca ich życie. Skóra pozbawiona odpowiedniej ilości tlenu staje się szara i wiotka, tzw. “skóra palacza”. Tlen doskonale witalizuje i ujędrnia skórę.  Dlatego właśnie tlen lub jego związki są stosowane w najlepszych profesjonalnych kosmetykach oraz kuracjach odmładzających.

– Sesja tlenowa powoduje powstawanie nadmiernej ilości wolnych rodników które są niebezpieczne dla naszego zdrowia?

PP: Zaufajcie nam. Nie chcieli byście być osobami, które nie posiadają w ciele wolnych rodników. To jeden z podstawowych elementów układu immulogicznego organizmu. Podczas profesjonalnie przeprowadzonej sesji tlenowej nie powstają żadne nadmierne ilości tych substancji.

– Tlenem mogę się zatruć?

PP: Tak, zbyt długa ekspozycja na tlen może powodować skutki uboczne. Organizm może zatruć się z powodu braku tlenu lub jego nadmiaru. Dużo łatwiej zatruć organizm wdychając czysty tlen lub tzw. tlen medyczny.
W Pełną Piersią nie wdychacie czystego tlenu. Stężenie jest tak dobrane, aby było dla Was w 100 % bezpieczne, ale z drugiej strony skuteczne. Dodatkowo stosujemy dzienne limity sesji tlenowych.

– Tlen powoduje raka?

PP: To pytanie i potoczny pogląd jest dla nas trudny do zrozumienia.
Komórki rakowe to komórki które rozwijają się w środowisku zakwaszonym i zubożonym w tlen. Tlenoterapia jest często stosowana wspomagająco przy chemioterapii oraz w niektórych kuracjach leczenia nowotworów.

– Wdychając tlen skracam życie?

PP: Jeżeli poprzez skrócenie życia rozumiecie wzrost metabolizmu czyli tempa działania organizmu, to tak. I to nasz główny cel:)
Obniżony metabolizm powoduje bardzo szybkie zatrucie organizmu produktami ubocznymi przemiany materii oraz toksynami, których w miejskim środowisku przyjmujemy całą masę.
To one właśnie są dla nas prawdziwym zagrożeniem, oraz czynnikiem który wydatnie może skrócić życie.